پنج شنبه ١٦ تير ١٤٠١
     
 
 
امور حقوقی و قراردادهای خارجی چاپ
 


معرفی
صنعت نفت ایران از آغاز فعالیت خود تا کنون همواره در تعامل نزدیک با کشورها و شرکتهای خارجی بوده است. تعامل یادشده در امور حقوقی شرکت ملی نفت ایران در قالب انعقاد قرارداد و پی گیری دعاوی تبلور یافته است. فلذا امور حقوقی و قرارادهای خارجی به دو بخش کوچکتر تقسیم شده است که هر یک به وظایف تخصصی خود می پردازند.

قراردادهای خارجی
در دنیای کنونی کلیه شرکتهای معتبر تجاری بمنظور حفظ و توسعه فعالیت خود نیازمند انعقاد قراردادهای بسیاری می باشند. امور حقوقی و قراردادهای خارجی با اطلاع از این امر مهم در جلسات انعقاد قرارداد با اطراف داخلی (عمدتاً قراردادهایی که از جوانب تخصصی برخوردارند) و خارجی به صورت فعال مشارکت داشته و برای انجام این مهم از بهترین کارشناسان داخلی و بعضاً خارجی استفاده می نماید.

دعاوی خارجی
از طرف دیگر در کلیه قراردادهای بزرگ و مهم، همواره امکان بروز اختلاف ما بین طرفین قرارداد وجود دارد. زمانی که اختلافی پیش آید، کنترل ریسکهای قراردادی نیز کاهش می یابد. احتمال ضرر مالی، اتلاف زمان و کاهش اعتبار و پایان روابط تجاری از این جمله اند. آنچه در اختلافات تجاری از اهمیت بالایی برخوردار می باشد تسلط سریع بر جوانب مختلف اختلاف و فهم نظرات و ایده های مختلف پیرامون آن و انتخاب بهترین استراتژی برای برخورد با آن می باشد. امور حقوقی با اطلاع کافی نسبت به حساسیت این امر وظیفه رسیدگی در مورد درخواستها، شکایات و دعاوی شرکتهای طرف قراردادهای تخصصی و خارجی با وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران و حسب مورد شرکتهای تابعه را در راستای اعتلا و پیشرفت صنعت نفت دارد.
این امور بنا به صلاحدید خود اقدام به انعقاد قرارداد وکالت، داوری یا مشاوره در جهت مطالعه و تعقیب دعاوی می نماید.


قابل توجه کارکنان


پیشخوان
کلیه حقوق اطلاعات و مطالب این تارنما محفوظ و متعلق به امور حقوقی شرکت ملی نفت ایران است.
این تارنما هیچ گونه مسوولیتی را در خصوص صحت و سقم اطلاعات، متون، مقالات و داده های مندرجه نمی پذیرد و مطالبی که به نام اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر در این تارنما منتشر شده و می شود، الزاماً نظر این تارنما نمی باشد.